Jeśli jesteś posiadaczem kredytu Rodzina na Swoim, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

 

W latach 2007 -2013 banki udzielały kredytów hipotecznych w ramach programu „ Rodzina na swoim” . Szczególną popularnością cieszył się on w latach 2009 -2012. Program „ Rodzina na Swoim” zakładał, iż przez pierwsze 8 lat kredytu, kredytobiorca otrzymywał dopłatę do połowy wartości raty odsetkowej. Od 9 roku, będzie musiał płacić pełną ratę kapitałowo-odsetkową. Co to oznacza w praktyce?

Po 8 roku, dłużnik zapłaci wyższą ratę, nawet o 40% (przy założeniu stałych stop procentowych).

Taki wzrost raty będzie dużym szokiem dla kredytobiorcy, który przez 8 lat korzystał z dopłaty rządowej w ramach RNS.  Wzrost raty często spowoduje zachwianie domowego budżetu, dodatkowo nasza zdolność kredytowa ulegnie obniżeniu.  Oczywiście jeśli ktoś przez 8 lat kwotę dopłat odkładał na rachunku oszczędnościowym,  dzisiaj dysponuje środkami na pokrycie różnicy pomiędzy ratą pełną a ratą z dopłatami, więc problem go nie dotyczy ale również do czasu. Co jeśli te środki zostały skonsumowane?  Jak wiele jest takich przypadków? Zapewne ogromna większość. Właśnie w takiej sytuacji rodzi się problem z kredytem Rodzina na Swoim. Zapewne wielu z  takich kredytobiorców, zapomniało że okres dopłat niebawem się skończy i bank przyśle im nowy harmonogram ratalny, nowy ze znacznie większymi ratami.

Poniższy przykład najlepiej zilustruje opisywany problem.

Rodzina zaciągnęła kredyt Rodzina na Swoim w wysokości 300 tys. złotych na okres 30 lat. Przy założeniu stałych stóp procentowych płaciła ratę na poziomie 1050 złotych, jednak już od 9 roku rata ta wyniesie 1450 złotych, oznacza to wzrost prawie o 40%! Przykład zakładał niezmienne stopy procentowe, należy zauważyć iż obecne stopy są na rekordowo niskim poziomie, a więc perspektywa ich wzrostu jest bardziej prawdopodobna niż kiedykolwiek. Jeśli do tego dołożyć wzrost stóp procentowych, rata wystrzeli w górę o 60%, a może i więcej…

Wielu kredytobiorców nie jest na to przygotowanych.

  

Novo Finance jako zespół doradców kredytowych , posiadający szeroką, kompleksową wiedze oraz doświadczenie zaprasza na bezpłatne konsultacje dotyczące problemu kredytów Rodzina na Swoim. Zapewniamy iż istnieją sposoby aby  zminimalizować wzrost raty, przy dodatkowej oszczędności na odsetkach w wysokości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Drogi kliencie na takim spotkaniu uzyskasz informacje oraz praktyczną pomoc jak uniknąć takiej pułapki.

Jesteśmy dla Was, bo nic nas nie cieszy bardziej niż uśmiech zadowolonego klienta.

W celu umówienia spotkania, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 794 590 590