Plany finansowe


PROGRAMY EMERYTALNE

W związku z zawirowaniami wokół ZUS-u w ostatnim czasie, coraz więcej Polaków zadaje sobie pytanie na jaką emeryturę mogą liczyć.


Niestety prognozy nie napawają optymizmem. Fatalna sytuacja demograficzna Polski oraz kiepska kondycja ZUS-u spowodowały iż nasze przyszłe emerytury będą tragicznie niskie. Wyniki badań przeprowadzone przez Aegon w 2013r. pokazują, że Polacy mają negatywne odczucia w kwestii emerytur. Najczęstsze skojarzenia emerytury to: zły stan zdrowia, ubóstwo oraz brak bezpieczeństwa. Ponad połowa badanych twierdzi, iż na emeryturze nie będzie w stanie utrzymać obecnego poziomu życia. Polacy dodatkowo nie spodziewają się spędzić na emeryturze średnio więcej niż 14 lat. Jest to najkrótszy okres spośród badanych nacji. Dla przykładu Niemcy planują spędzić na emeryturze średnio 19 lat, a Amerykanie 20 lat. Ankietowani przez Aegona Polacy spodziewają się, że młodsze pokolenia będą w gorszej sytuacji niż dzisiejsi seniorzy.

Mimo pesymizmu, 70% Polaków nie ma alternatywnego planu zabezpieczenia finansowego ani pomysłu na emeryturę. Zaledwie 6% ankietowanych twierdzi, że ma spisany plan oszczędności emerytalnych, 30% posiada plan – ale nie na piśmie.
Powyższy stan rzeczy budzi niepokój, ponieważ pokazuje, że respondentom brak wiedzy finansowej, koniecznej do zapewnienia sobie odpowiedniej emerytury. Brak alternatywy dla zabezpieczenia jesieni życia oznacza zagrożenie popadnięciem w ubóstwo w momencie zaprzestania aktywności zawodowej.
Jako kompleksowi doradcy finansowi w swojej ofercie posiadamy rozwiązania, które zapewnią spokój, bezpieczeństwo oraz pewną emeryturę.
Na spotkaniu doradca przeprowadzi szczegółową analizę aktualnej sytuacji finansowej klienta oraz wyliczy prognozowaną emeryturę.

Programy oszczędnościowe

Każdy z nas posiada marzenia. Każda osoba jest inna i w zależności od tego posiada swój własny pomysł realizacji celów.

Edukacja dziecka, dom, nowy samochód, wymarzone wakacje, emerytura to tylko niektóre cele do realizacji których potrzebne są nam pieniądze.

Oczywiście możesz liczyć na wygraną w „lotka” , ale jeśli jesteś realistą to wiesz, że aby osiągnąć cel potrzeba planu. Umów się na spotkanie z doradcą, a dowiesz się że każdy cel, nawet najbardziej wymagający jest w twoim zasięgu.

 

 

WCZEŚNIEJSZA SPŁATA KREDYTU

Kiedy zaciągamy kredyt często zastanawiamy się jak szybko go spłacimy. Przed takim problem stają w szczególności właściciele kredytu hipotecznego.

 

Kredyt hipoteczny jest zaciągany średnio na 25-30 lat. To bardzo długi okres, a im dłuższy okres tym większe odsetki czyli ogólny koszt kredytu. Dla banku oczywiście najlepszym scenariuszem jest aby kredytobiorca spłacał kredyt regularnie na czas, ale przez cały okres kredytowania. Bank nie ma interesu w tym, aby kredyt został spłacony przed terminem. Opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu tylko nas w tym utwierdzają.

Dlatego jeśli chcesz spłacić kredyt wcześniej i zaoszczędzić na odsetkach, a nie masz pomysłu jak to zrobić, przyjdź lub umów się na spotkanie z doradcą, a dowiesz się jakie to proste.

 

Novo Finance

Ul. Świrskiego 47
08-110 Siedlce

+48 (25) 740 81 87
 

Arkadiusz Nowakowski

Specjalista Finansowy

+48 793 590 590
arkadiusz.nowakowski@novofinance.pl