Kredyty hipoteczne

Czym jest kredyt hipoteczny? To inaczej długoterminowy kredyt bankowy, który jest zabezpieczony hipoteką na nieruchomości lub na prawie do lokalu.

Szukasz najkorzystniejszego kredytu hipotecznego? Proces wnioskowania oraz wypłaty jest często skomplikowany, dlatego w NOVO Finance wspomożemy Cię w trakcie starań o tego typu kredyt.

W ramach wsparcia i bezpłatnego doradztwa zapewniamy:

· najlepsze warunki kredytu,

· bezpieczeństwo – Twoim wnioskiem zajmują się eksperci,

· dostęp do szerokiej oferty bankowej,

· pewną i szybką decyzję banku.

Nie zwlekaj – skontaktuj się z nami, aby uzyskać najlepszą ofertę kredytu hipotecznego!

kredyt hipoteczny

Rozróżniamy trzy rodzaje kredytów hipotecznych:

  Kredyt hipoteczny

  Środki przekazywane są na zakup domu, mieszkania własnościowego, spółdzielczego lub innej nieruchomości. Uruchamiany jest w całości, bank przelewa kwotę kredytu na rachunek sprzedającego na podstawie umowy kupna-sprzedaży.

  Kredyt budowlano-hipoteczny

  Środki przeznaczone są na budowę domu jednorodzinnego lub wielorodzinnego przez osobę fizyczną, spółdzielnię lub dewelopera. Uruchamiany jest w całości lub transzach. Do momentu uzyskania pozwolenia na zamieszkanie lub odbioru na podstawie protokołu ze spółdzielni spłacane są tylko odsetki bez kapitału.

  Pożyczka hipoteczna

  Środki są przekazywane na dowolny cel (niekoniecznie związany z budową lub zakupem nieruchomości). Często korzysta się z tego rozwiązania do konsolidacji kredytów gotówkowych, aby obniżyć ich oprocentowanie oraz wydłużyć okres kredytowania, przez co suma rat kredytowych może być obniżona dwu- lub trzykrotnie.

Jak wygląda proces zawieraniakredytu hipotecznego w NOVO Finance?

Działamy na terenie całego kraju. Jeśli chcesz bezpiecznie i bez dodatkowych opłat kupić nieruchomość z pomocą kredytu hipotecznego, skontaktuj się z nami. Poniżej przeczytasz, jak wygląda współpraca z NOVO Finance:

 1. Umawiamy się na pierwsze spotkanie, podczas którego rozmawiamy o Twoich oczekiwaniach, zdolności kredytowej i wstępnych ofertach banków. W trakcie spotkania ustalamy również dalszy plan działania. Pamiętaj, cały proces przeprowadzamy bez pobierania jakichkolwiek opłat!

 2. Kompletujemy dokumenty, które będą potrzebne we wniosku do banku. Są to Twoje dokumenty finansowe oraz związane z nieruchomością, którą chcesz nabyć lub budować.

 3. Na kolejnym spotkaniu podpiszesz wybrane wnioski kredytowe, które następnie trafią do banków. Na tym etapie trzymamy rękę na pulsie i pośredniczymy pomiędzy Tobą a bankiem.

 4. Czekamy na wstępną decyzję banków. Zazwyczaj trwa to kilka dni.

 5. Gdy uzyskamy wstępną akceptację, przechodzimy do wyceny nieruchomości. Dalsze działania zależą od rynku, z którego pochodzi nieruchomość.

 6. W przypadku nieruchomości z naszej oferty pomagamy do momentu przekazania domu/mieszkania. Oznacza to, że wspieramy Cię (bez żadnych opłat) w kolejnych krokach.

Jeśli kupujesz nieruchomość
na rynku wtórnym:

 1. Zawierasz umowę przedwstępną.
 2. Otrzymujesz ostateczną decyzję banku, podpisujesz umowę i bank uruchomia kredyt.
 3. Następuje sporządzenie aktu notarialnego przenoszącego własność nieruchomości.
 4. Dopełniasz formalności związanych z przeniesieniem własności nieruchomości. 

Jeśli kupujesz nieruchomość
od dewelopera:

 1. Podpisujesz umowę deweloperską.
 2. Bank podejmuje ostateczną decyzję kredytową. 
 3. Podpisujesz umowę kredytową w banku.
 4. Następuje sporządzenie aktu notarialnego przenoszącego własność.
 5. Kolejne kroki zależą od zapisów umowy deweloperskiej i sposobu finansowania. 
 1. Natomiast jeśli budujesz dom, niezbędne są m.in. takie działania jak:

  1. Otrzymujesz ostateczną decyzję banku i podpisujesz umowę kredytową.
  2. Wpis hipoteki na rzecz banku przez sąd.
  3. Uruchomienie transz kredytu hipotecznego.

Pamiętaj, każdy bank stosuje inne procedury, w związku z czym powyższe kroki mogą różnić się od faktycznego przebiegu procesu. Nie zmienia się tylko jedno, pomagamy na każdym etapie, a nasze usługi są dla Ciebie całkowicie bezpłatne.

Szukasz kredytu hipotecznego? Skontaktuj się z nami!