Wakacje kredytowe ciąg dalszy

Contact Us

Wakacje kredytowe ciąg dalszy

Nawiązując do poprzedniego wpisu na blogu Novo Finance aktualizujemy informację dotyczącą „Wakacji kredytowych”. W ubiegły czwartek Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o wsparciu dla kredytobiorców, w której znalazły się wspomniane wcześniej „Wakacje kredytowe”. Rozwiązanie wejdzie w życie po 14 dniach od momentu podpisania i ogłoszenia u Dzienniku Ustaw, czyli 28.07.2022r. Od tego dnia będzie możliwość złożenia wniosku w banku, w którym zaciągnięte zostało zobowiązanie w formie papierowej albo elektronicznej, również za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej.

Pomoc jest skierowana dla kredytobiorców posiadających kredyty w polskich złotych, wziętych na własny cel mieszkaniowy, a umowa została podpisana przed 01.07.2022r. „Wakacje kredytowe” dotyczą zarówno raty kapitałowej jak również odsetkowej. Zawieszenie spłaty kredytu będzie możliwe przez 4 miesiące w roku 2022 oraz 4 miesiące w roku 2023. W sumie kredytobiorca może nie spłacać 8 rat do końca 2023 roku. Raty zostaną przesunięte na koniec harmonogramu powodując wydłużenie umowy kredytowej bez naliczania żadnych dodatkowych kosztów.

Ci, którzy na ten moment radzą sobie z spłatą dużo wyższych rat mogą mieć wątpliwości czy korzystać z opcji zawieszenia oraz przesunięcia płatności. Nadpłata jest zdecydowanie korzystniejsza niż zwykła spłata rat, ponieważ robiąc to spłacamy 100 % kapitału bez odsetek. Jednym minusem, który może się pojawić podczas korzystania z tego wsparcia jest możliwa czasowa trudność w uzyskaniu kolejnego kredytowania.

Skorzystanie z tego rozwiązania wielu gospodarstwom domowym pozwoli na odzyskanie płynności finansowej, zapanowanie nad budżetem domowym oraz da czas na uregulowanie trudnej sytuacji. Na wszystkie Państwa wątpliwości, pytania odpowiedzą doradcy finansowi z Novo Finance. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia naszego biura w Siedlcach.

Chcesz udostępnić ten wpis?