Bezpieczny Kredyt 2% przegłosowany w Sejmie

Contact Us
kredyt 2%

Bezpieczny Kredyt 2% przegłosowany w Sejmie

W piątek 14 kwietnia Sejm przyjął projekt ustawy Pierwsze mieszkanie, czyli Bezpieczny Kredyt 2% i Konto Mieszkaniowe. Za ustawą głosowało 386 posłów, przeciw było 48, a od głosu wstrzymało się 15 posłów. Wszystkie propozycje opozycji zostały odrzucone w tym zamrożenie cen kredytów na poziomie z grudnia 2021, czy pomysł Koalicji Obywatelskiej na Kredyt 0%.

Ustawa przeszła przez Sejm z jedną istotną zmianą. Osoby, które otrzymały nieruchomość w drodze dziedziczenia lub darowizny i zbyły ją przed osiągnięciem pełnoletności również będą mogły skorzystać z Bezpiecznego Kredytu 2%.

Dla przypomnienia o Kredyt 2% będą mogły wnioskować osoby spełniające poniższe warunki:

  1. Posiadają zdolność kredytową minimum na kwotę kredytu jaki chcą uzyskać.
  2. Nie posiadały i nie posiadają prawa własności lokalu mieszkalnego, domu, spółdzielczego prawa do lokalu ani domu, chyba że nie więcej niż 50% udziału w jednym lokalu bądź domu (prawo to musiałoby zostać odziedziczone i kredytobiorca nie mieszka w tej nieruchomości)
  3. Kredytobiorca nie przekroczył 45 roku życia (wystarczy, że jeden z kredytobiorców spełni warunek)
  4. Kredytobiorca ani osoby z jego gospodarstwa domowego nie są stronami umowy o kredyt hipoteczny na zakup/budowę nieruchomości.

Ustawa aktualnie została skierowana do Senatu, który w ciągu 30 dni od dnia przekazania może ją przyjąć, uchwalić poprawki bądź odrzucić. Jeśli w ciągu 30 dni nie podejmie uchwały w tej sprawie, ustawa zostanie uznana za uchwaloną w aktualnym brzmieniu. Rząd zakłada wejście Pierwszego Mieszkania w życie z dniem 1 lipca 2023r. lecz mało prawdopodobne jest, aby od razu można było składać wnioski na Kredyt 2% o czym pisaliśmy tutaj Czy warto czekać na Bezpieczny Kredyt 2%.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej zapraszamy na naszego bloga do artykułu Program Pierwsze Mieszkanie, czyli Bezpieczny Kredyt 2%, oraz do kontaktu osobistego do naszego biura w Siedlcach, gdzie od lat pomagamy kredytobiorcom otrzymać finansowanie na swój wymarzony dom bądź mieszkanie. Jesteśmy do dyspozycji również telefonicznie i mamy możliwość spotkań on-line dzięki czemu możesz się z nami skontaktować w sprawie kredytowania nie tylko z Siedlec, ale na terenie całej Polski.

Chcesz udostępnić ten wpis?