Dom bez wkładu własnego

Contact Us
dom bez wkładu własnego

Dom bez wkładu własnego

Dom bez wkładu własnego.

Marzeniem wielu z nas jest kupno bądź budowa własnego domu. Dla osób chcących rozpocząć poszukiwania wymarzonego dachu nad głową, często problemem staje się zgromadzenie wystarczających środków na wkład własny do kredytu.  Nowy program rządowy Mieszkanie Bez Wkładu Własnego umożliwia zakup lub budowę domu z gwarantowanym wkładem własnym. Dzięki temu mamy możliwość uzyskania kredytowania do 100% wartości nieruchomości i cieszyć się z domu bez wkładu własnego.

Jak to działa?

Przykładowo, znaleźliśmy idealny dom pod siebie, który chcielibyśmy zakupić poprzez kredyt hipoteczny. Mamy zdolność kredytową, natomiast nie mamy oszczędności, aby wnieść 10 – 20% wartości tego domu jako wkład własny. Tu z pomocą wkracza Bankowy Fundusz Gwarancyjny z gwarancją od 10 do 20% i sumą maksymalnej gwarancji 100 000 PLN. Dzięki takiej gwarancji możemy sfinalizować transakcję i uzyskać kredyt na 100% wartości nieruchomości.

Załóżmy, że znaleźliśmy wymarzoną działkę pod budowę domu, chcielibyśmy zakupić ją z kredytu, a następnie, zaciągnąć drugi kredyt na budowę domu. Do obu kredytów będziemy potrzebować wkładu własnego, minimum na poziomie 10%, a najlepiej 20% ze względu na niższe koszty kredytowania. Możemy zrobić to też jednym kredytem na zakup i budowę domu, a gwarancja BFG zapewni nam wymagany wkład własny.

Możemy mieć na własność działkę, natomiast jej wartość nie przekracza 10% ani tym bardziej 20% wartości domu po jego wybudowaniu, stąd bank prosi nas o dodatkowy wkład własny do kredytu, którego nie posiadamy, gdyż środki przeznaczyliśmy na zakup owej działki. W tej sytuacji również możemy skorzystać z programu Mieszkanie Bez Wkładu Własnego i otrzymać od 10 do 20% wartości nieruchomości.

Główne ograniczenia

Warunkiem otrzymania wsparcia jest brak prawa własności mieszkania lub domu jednorodzinnego przez osoby wchodzące w skład gospodarstwa domowego, chyba że posiadają dwoje albo więcej dzieci. Innym ograniczeniem skorzystania z programu będzie zdolność kredytowa, która musi być wystarczająca na kredyt w wysokości 100% wartości kredytu. Kolejnym kwota gwarancji w wysokości maksymalnie 100 000 PLN co daje maksymalną wartość nieruchomości i kredytu na poziomie 500 000 PLN przy 20% wkładzie własnym, bądź 1 000 000 PLN przy 10% wkładzie. Przy drugiej opcji należy pamiętać o wyższym koszcie kredytu ze względu na możliwe koszty ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Ustawa określa również maksymalną kwotę wartości m2 powierzchni użytkowej nieruchomości, którą dla poszczególnych miast i województw można znaleźć na stronie BFG. Kwoty te mają być uaktualniane co kwartał.

Po więcej informacji na temat domu bez wkładu własnego zapraszamy na nasz blog, gdzie widnieją informacje o programie Mieszkanie Bez Wkładu Własnego oraz na naszą stronę NovoFinance.pl gdzie w zakładce kredyty znajdą Państwo szereg ważnych informacji. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego bądź osobiście do naszego biura w Siedlcach.

 

Chcesz udostępnić ten wpis?